en-Активна громадськість – запорука успіху громади!

29/03/2018

Протягом останніх років українське суспільство зробило важливі кроки у напрямку демократизації та децентралізації. Україна йде вперед у посиленні представницької демократії, розвитку свободи слова, можливості мирних зібрань та громадського контролю над владою.

На відміну від цього, деякі основні принципи демократії все ще не достатньо функціонують. Участь громадськості у процесах прийняття рішень та їх реалізація на місцевому рівні, особливо в сільській місцевості, низька. Однією з причин цього є відсутність поінформованості громадян та не достатньо високий рівень організаційної спроможності місцевих громадських організацій, які повинні стати активними учасниками таких процесів.

Саме тому, Благодійний фонд «Центр громадських ініціатив» розпочав роботу спрямовану на підтримку та посилення інституційної спроможності організацій громадянського суспільства, що знаходяться у об'єднаних територіальних громадахЗакарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Протягом лютого - березня 2018 року працівники організації здійснили ряд поїздок у громади, листувалися із представниками органів місцевого самоврядування об'єднаних територіальних громад з метою з'ясування наявності організацій громадянського суспільства у ОТГ, їх активності та участі у житті громади. У рамках проекту «Разом до успіху!», який здійснюється у рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)та здійснюється Pact в Україні, менеджери працювали над створенням бази даних ОГС із ОТГ. У найближчий час буде оголошено конкурс для участі у проекті, який надасть можливість учасникам пройти оцінку організаційного розвитку, відвідати відкриті майстерні для представників ОГС, підготувати план організаційного розвитку та отримати підтримку для здійснення місцевих ініціатив у своїх громадах. Відбір учасників відбуватиметься на конкурсній основі. Тож сподіваємось на активність представників ОГС та їх палке бажання змінювати свої громадина краще!.