Discussion with cup of coffee

02/08/2018

August 1 in conference hall of "Stanislaviv" hotel took place a public discussion "Priorities of Action Plan for "Partnership "Open Government" 2018 - 2020"

Results of realization initiative "Open Government" 2018 - 2020"

Про стан справ та результати реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» присутніх інформував голова координаційної ради всеукраїнської Мережі хабів - організацій громадянського суспільства,голова правління БФ «Центр громадських ініціатив» Андрій Вишняк

У ході дискусії було обговорено цілий спектр питань: наскільки наша влада відкрита для громадськості? Чи дотримуються вітчизняні органи влади вимог до розкриття інформації? Що потрібно, аби переформатовати відносини між владою та громадськістю? У дискусії щодо успішності та проблем втілення Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» на регіональному рівні взяли участь майже 30 представників організацій громадянського суспільства та регіональної влади Івано-Франківщини.

Під час дискусії було піднято багато питань щодо ефективності впровадження даної Ініціативи на місцевому рівні. Також говорилося про те, що ефективність провадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» залежить від активності громадськості. Як зазначила пані Ірина Мацюк, Заступник начальника відділу зв'язків із громадськістю та суспільно-політичного моніторингу управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської обласної державної адміністрації, існує багато механізмів впливу на діяльність влади, але на жаль, громадськість не вміє їх використовувати; тому необхідно систематично підвищувати громадянської освіти, і це першочергове завдання для організацій громадянського суспільства на місцях. Андрій Малетин, представник ГО «Станіславівської правозахисної групи», зазначив, що деякі сервіси, що запроваджені у рамках ПВУ дійсно працюють і полегшують життя пересічних громадян. Але, щоб усе працювало добре потрібен постійний контроль зі сторони громадськості, а цього нема, моніторинг здійснюється, та це тільки «точково», а не систематично. Також за результатами громадського контролю, на жаль, ніхто не поніс відповідальності, а це різко знижує довіру громадян до будь - яких урядових ініціатив.

As a discussion result were completed few proposals and recomendations, which will be transmitted for further consideration and implementation.

Event was conducted by CF CCI in partnership with CSO "Center of Womens Perspective (Lviv)", "Volyn Institute of Law" (Lutsk) and CSO "Podillya Law League" (Khmelnytskyi), financed by UNDP as a part of "Partnership "Open Government" 2018 - 2020"

"Partnership "Open Government" 2018 - 2020"- is international initiative aimed on combining efforts of governments and civil society for implementing positive changes.