Нові "Юні лісові рейнджери"

12.12.2018

Проект благодійного фонду «Центр громадських інціатив» по створенню клубів «Юні лісові рейнджери» було започатковано у 2016 році з метою прищеплення в дітей та підлітків любові до навколишнього середовища, розвитку у підростоючого покоління громадянських компетентностей. Активно співпрацюючи з місцевими лісництвами та вивчаючи екологічні проблеми, вихованці клубів зростають не лише дослідниками, а й відповідальними природокористувачами і громадянами України.

У 2016 році на території Закарпатської, Ів.Франківської, Львівської, Волинської та Чернівецької областей з"явилось перші п"ять клубів, що працюють на базі загальноосвітніх навчальних закладів смт.Ратне, міст Рахів, Чернівці, Жидачів та села Манява.

У 2018 році до цієї мережі долучилось ще шість новостворених груп юних лісових рейнджерів на базі загальноосвітніх навчальних закладів сіл Кам"яниця, Старий Гвіздець, Рожнів, Печеніжин, Церківне та м Сколе . Для їх учасників протягом грудня 2018 року тренерами БФ «Центр громадських ініціатив» у співпраці з ГО «Форза» було проведено цікаві навчальні тренінги.

Кожен з 11 шкільних клубів має розроблену власну програму діяльності на 2018-19 навчальний рік, яка передбачає проведення тренінгів, цікавих зустрічей, походів у ліс, зустрічей з лісівниками, організацію різноманітних просвітницьких заходів тощо. Важливим елементом діяльності клубів є розвиток в учнів громадянських компетентностей.

Юні лісові рейнджери з'явилися у США в 1953 році. Їхнє виникнення було пов'язане із появою іграшки Ведмедя Смокі, до якої могла звернутися кожна дитина, щоб стати лісовим рейнджером. Новинка набула такої популярності, що за два роки в країні налічувалося аж 500 000 рейнджерів, а Ведмедю Смокі довелося створити власний поштовий індекс.

На сьогодні, за фінансової підтримки лісової служби США USFS, програма «Юні лісові рейнджери» діє в багатьох країнах світу.